SANATÇILARIMIZ
Barbaros
Vokal
1976 yılında İstanbul’da doğan Barbaros Büyükakkan, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Şan Bölümü mezunudur. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Gazeteciliği Bölümü’nde lisansüstü eğitimini tamamlayan Büyükakkan; kariyerinin ilk adımlarını Haldun Dormen’in “Müzikal Work Shop”unu bitirerek attı. İstanbul’un seçkin mekanlarında Grup Rapsodi ile sahne alarak başladığı muzikal yolculuğunu televizyon programları ile sürdürdü. Yanı sıra Barış Manço, Ajda Pekkan, Leman Sam, Harun Kolçak, Nükhet Duru gibi Türkiye’nin önde gelen vokallerinin albüm kayıtlarında ve konserlerinde geri vokal yaparak tecrübe kazandı.

Müzikal kariyerini geliştirmenin yanı sıra Discovery Channel’da ve reklam filmlerinde jingle seslendirmeleri de yapan sanatçı; çeşitli müzikallerde rol aldı. Rumeli Hisarı, Aya İrini, AKM, Cemal Reşit Rey ve Galatasaray Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu “Dünya Müzikalleri” gösterilerinde elde ettiği vokal deneyimini, dünyaca ünlü İtalyan tenor Alessandro Safina ve Ferhat Göçer’le aynı sahneyi paylaşarak ilerletti. Yıllar içinde kazandığı müzikal birikimini Ortaköy Blackk Live, Elit Residence-Elit Restaurant, Banlieue 6080 ve Banlieue Gold mekanlarında dinleyicileriyle paylaştı.

Türkçe’nin yanı sıra; Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca, Yunanca, Rusça ve İbranice olmak üzere dokuz farklı dilde şarkı söyleyen Barbaros Büyükakkan, 2010 yılında kendi adını taşıyan ilk albümünü Sony Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu.

 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
TEKLİF AL