SANATÇILARIMIZ
Ceren Aksan
Kemancı
Balerin bir anne ile ton-maister bir babanın kızı ve ünlü besteci Muammer Sun’un torunu olan Ceren Aksan Ankara’da doğdu. Dokuz yaşında başladığı Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndaki keman eğitimini aynı üniversiteden mezun olarak tamamladı. Ardından keman eğitimine ‘master’ seviyesinde devam etti. Mezuniyeti sonrasında altı yıl boyunca akademik kadroda görev alan Aksan; klasik müzik kariyeri boyunca, dünyaca ünlü bir çok şef ve solist ile; Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası vb. pek çok önde gelen orkestranın yurtiçi ve yurtdışı konserlerinde, kayıtlarında ve turnelerinde çalıştı.

Elektrik keman ile 1999’da tanışan Ceren Aksan; bir çok albüm, reklam, belgesel, film müziği kayıtlarında yer aldı. Yerli ve yabancı pek çok sanatçı, DJ ve grup ile; konserlerde, albüm kayıtlarında, festivallerde, kliplerde ve turnelerde solo keman sanatçısı olarak çalıştı. Aksan’ın sahnede ve albümlerinde birlikte çalıştığı sanatçılar arasında; Vanessa Mae, Brazzaville, Mario Frangoulis, Sertab Erener, Teoman, Hande Yener, Ferhat Göçer, Burcu Güneş, Yüksek Sadakat (Eurovision) ve Türkiye’nin en seçkin DJ’leri sayılabilir .

Keman şovunda solo olarak veya grubu EVA ve dansçılarıyla sahne alan Ceren Aksan, sahnede daima kendine özel aranje edilmiş parçalarının (klasik/rock/pop/jazz/lounge/latin/fusion/house türlerinde kendi orjinal parçaları ve tanınmış parçaların remix&cover’ları) üzerine canlı olarak çalmaktadır. Çarpıcı müziklerinin yanısıra; özel tasarım (Swarovski taşlı, transparan, vb.) el yapımı elektrik kemanları, tasarımcıların hazırladığı özel kostümleri, elektrik keman grubu, dansçıları, koreografileri ve enerjisiyle her zaman izleyicisine farklı ve etkileyici bir şov sunmayı amaçlayan ve bu yönde devamlı yenilikler yapan yetenekli sanatçı, keman şovlarıyla yurtiçi ve yurtdışında bir çok kişinin ilgisini çekmektedir.

Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Fransa, Yunanistan, Bulgaristan, Belçika ve Hollanda’da konserler vermiş olan Aksan’ın keman şovunu yaptığı bazı özel davetler arasında; Liechtenstein Prensi’nin Çırağan Sarayı’ndaki düğünü ve Vanessa Mae ile Çeçenistan’da gerçekleştirdiği Cumhurbaşkanı VIP gecesi olan stadyum konseri de bulunmaktadır. Sanatçı halen, 2000 yılında kadrosuna girdiği Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın konserlerine, albüm kayıtlarına ve turnelerine devam etmektedir.

 

· Ceren Aksan Solo Elektro Keman     Show

· Ceren Aksan & Dancers Elektro     Keman Show

· Ceren Aksan & Dj Performansı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
TEKLİF AL