SANATÇILARIMIZ
Cihan Okan Orkestra
Orkestra
İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunu olan Cihan Okan, genç yaşta başladığı müzik kariyerine, uzun yıllar boyunca Melih Kibar, Sibel Egemen, Nilüfer, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu gibi Türk pop müziğinin önemli müzisyenlerinin sahne ve stüdyo çalışmalarında yer alarak devam etti. Doksanlı yıllarda, bir dönem Avrupa müziğine yön veren Eurovision şarkı yarışmasının Türkiye elemelerine katıldı.

Müzikal kariyerinin yanı sıra, çeşitli sanatçılara vokal koçluğu da yapan Okan; aynı zamanda reklam ve dizi müzikleriyle de adından söz ettirdi. Müzikal başarısının yanına oyunculuğu da eklemiş  olan başarılı sanatçı; “Savcının Karısı”, “Nehir”, “Duvar”, “Yaban Gülü”, “Adını Feriha Koydum”, “Kabuslar Evi-Tahip” gibi dizi ve filmlerde rol aldı.

2000 yılında Sezen Aksu’nun “Yine Mi Çiçek” isimli şarkısını seslendiren Cihan Okan, Drum Circle adlı perküsyon grubuyla birlikte de programlar yaptı. İlk solo albümünü 2010 yılında çıkaran sanatçının Sevingül Bahadır ile birlikte “Dostane” adlı bir türkü albümü de bulunmakta.

Halen Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu’nda solist olarak görev yapmakta olan Okan; Sezen Aksu ve Kenan Doğulu’ya sahnede vokalist olarak eşlik etmekte ve İstanbul’un çeşitli mekanlarında sahne çalışmalarını sürdürmektedir.

 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
TEKLİF AL