SANATÇILARIMIZ
İstanbul Drum Circle
Orkestra
İstanbul Drum Circle, 2000 yılında Aydın Karabulut tarafından kuruldu. Kurulduğu günden bu yana hala aynı heyecanla müzik yapan grup; bugüne kadar birçok açılış, konser, bayii toplantısı vb. etkinlikte sahne aldı. Sezen Aksu, Kenan Doğulu, Ajda Pekkan gibi Türk pop müziğinin önemli isimlerine eşlik eden müzisyenlerin performans sergilediği İstanbul Drum Circle ekibi, müzikal felsefelerini “Hayatta her şeyin, hatta hayatın kendisinin bile, bir ritmi var. Hayat paylaştıkça güzelleşir, ritim de öyle… Biz, İstanbul Drum Circle olarak, sizinle hayatın ritmini paylaşmak istiyoruz” sözleriyle açıklamaktalar.

Kişi sayısının isteğe bağlı olarak değişebildiği İstanbul Drum Circle, farklı ihtiyaçlara cevap vermek üzere şekillenebilmektedir. Çeşit çeşit, her boyda, birbirinden farklı sesler çıkaran davullar, kimi zaman tencereler ve tavalar, kimi zaman ise ekip üyelerinin kendi bedenleri… Ses çıkarabildikleri her şey onlar için birer enstrümandır.

Sahnede herkesi eğlendirirken aynı zamanda kendileri de çok eğlenen ekip, performanslarını interaktif bir ortamda sergilemektedir. İstanbul Drum Circle’ı izlerken kendileri de ritimleriyle müziğin bir parçası olan dinleyiciler; bir anda kendilerini takım ruhunun yanı sıra, tatlı bir rekabet içinde iletişim halinde bulabilirler. Tamamen ritim ve show üzerine kurulu olan grup; herkesin bir ağızdan ezbere söylediği şarkılar, kimsenin yerinde durmadığı, kıpır kıpır bir sahne ile dinleyicilere seslenmektedir.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
TEKLİF AL