SANATÇILARIMIZ
Suat Borazan
Ritm Show
1962 yılında Eskişehir’de doğan Suat Borazan, müziğe 14 yaşında, Almanya’nın Frankfurt şehrinde başladı. 1977’den 1996 yılına kadar müzik hayatını Almanya’da sürdüren Borazan, 1989 yılında Mısır’ın Kahire şehrine yerleşti ve ünlü sanatçı Muhammed Fuat’la sahne çalışmaları yaptı. Yanı sıra pek çok Mısırlı sanatçıya albümlerinde eşlik etti.
1996 yılında İstanbul’a yerleşen sanatçı, yerli ve yabancı pek çok müzisyenle sahne ve albüm çalışmalarında bulundu. Birçok yerli ve yabancı caz festivaline darbuka ritmleriyle renk kattı. 2001 yılında, Türkiye’de bir ilk olarak dokuz kişilik darbuka ritm grubunu kurdu. Dünyanın birçok ülkesinde konserler verdi. Dört kişiden oluşan darbuka ritm grubuna Harem adı verildi. Grubun halen dünya çapında 52 ülkede satışa sunulan dört albümü bulunmakta. 2003 yılında, dünyada ilk kez tüm Arap ve Türk ritmlerini Almanya’da bulunan M-Audio&Wizoo şirketi işbirliği ile Darbuka plug-in instrument programına aktaran Suat Borazan; dört kişilik grubu Grup Mozaik ile bir dizi jazz konserinde dinleyicileriyle buluştu. Grup son olarak Berlin Jazz Festivali’nde konser verdi.
2006 yılında dünyaca ünlü perküsyon markası Remo şirketi ile sözleşme imzaladı. Ardından Suat Borazan adına yeni Remo darbuka modelleri üretilerek dünya pazarına sunuldu. Sanatçı, 2006-2012 yılları arasında Remo şirketine ait yeni darbukaların tanıtımını gerçekleştirmeyi sürdürdü. 2007 yılında Hollanda'da düzenlenen Bigbang Perküsyon Festivali’nde Selva Ganesh, Glen Velez, Keith Carlok, Rhani Krija, Keyvan Chemirani gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşarak çeşitli şehirlerde konserler verdi. 2008 Musik Messe Frankfurt’ta daha evvel Michael Jackson ve Madonna gibi isimlere eşlik etmiş olan dünyaca ünlü davulcu John JR Robinson ile birlikte ritm atölyesi yaparak dikkatleri üzerine çekti.
Sanatçı halen bir perküsyonist DJ ve dört perküsyondan oluşan yeni grubu Grup İstanbul ile çeşitli konser ve organizasyonlarda çalışmalarını sürdürmektedir.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
TEKLİF AL